Mieszkasz w domku jednorodzinnym? Zobacz, kiedy wywiozą ci śmieci

ek
05.07.2013
A A A Drukuj
Remondis, który podpisał umowę z miastem na wywóz odpadów z Częstochowy, podał harmonogram pierwszego wywozu śmieci z domów jednorodzinnych.

Od poniedziałku Remondis i Sita (dopiero w piątek wieczorem podano oficjalną informację, że ta druga firma jest podwykonawcą tej pierwszej) rozwożą po mieście kosze i odbierają odpady. Zaczęły od zabudowy wysokiej, czyli bloków i kamienic, bo tam produkuje się najwięcej odpadów.

W czwartek wieczorem Remondis dostarczył do częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego harmonogram pierwszego odbioru śmieci zmieszanych, czyli nieposegregowanych, z domków jednorodzinnych. Ich mieszkańcy są w najgorszej sytuacji, bo niektórym, np. przy ul. św. Rocha, pojemniki zabrano już na początku czerwca.

Odbiór śmieci z domów jednorodzinnych zaczął się w piątek od Śródmieścia i Starego Miasta. W kolejne dni będzie się odbywał w następujący sposób: 6 lipca - Północ, Tysiąclecie, Grabówka, Lisiniec, 8 lipca - Kiedrzyn i Częstochówka-Parkitka, 9 lipca - Podjasnogórska, Zawodzie-Dąbie, Wrzosowiak, Ostatni Grosz, Wyczerpy-Aniołów, 11 lipca - Błeszno, Dźbów, Mirów, Raków, Trzech Wieszczów, 13 lipca - Stradom, Kawodrza-Gnaszyn.

Śmieci będą odbierane w godz. 7-20. Niezależnie od tego firma będzie rozwozić pojemniki na odpady segregowane i zmieszane.

Wkrótce na osiedlach pojawią się także gniazda na odpady segregowane. Będą to trzy pojemniki: niebieski na papier, żółty na tworzywo sztuczne, metal i opakowania wielomateriałowe, czyli zrobione z różnych materiałów, np. kartony po sokach czy mleku i zielony na szkło. W 18 punktach miasta już stoją. Gdzie? Zobacz TUTAJ. W sumie będzie 200 gniazd i 345 pojemników tego rodzaju o pojemnosci 1100 litrów.

Mieszkańcy, którzy chcą zgłosić do wywiezienia odpady remontowe, np. gruz, lub wielkogabarytowe, np. meble, mogą dzwonić do punktu firmy Remondis w godz. 10-18 pod numer telefonu 34 372 28 96 (do 99).

Wykaz ulic przynależnych do danej dzielnicy jest zgodny z podziałem administracyjnym miasta i jest dostępny na stronie www.czestochowa.pl/rada_miasta/rady_dzielnic

Zobacz więcej na temat: